ESKİŞEHİR/MİHALGAZİ İLÇESİ/ALPAGUT BELDESİ TANITIM SİTESİ/ ANA SAYFA »
İletişim »
Alpagut`a Ulaşım »
DOST LİNKLER »
Mustafa SUNA (DALLI MUSTAFA)`dan »
ALPAGUT VE ALPAGUT"LULARDAN HABERLER.. »
A.S.Y.A.D. »
ALPAGUTSPOR: »
FOTOĞRAF ALBÜMÜMÜZ HAKKINDA »
MÜLKİ-İDARİ VE COĞRAFİ KONUM »
ALPAGUT BELDESİNDE GÖREV YAPAN MUHTARLAR VE BELEDİYE BAŞKANLARI: »
ALPAGUT BELDESİ; MAHALLE, CADDE VE SOKAK İSİMLERİ »
ALPAGUT BELDESİ KISA TARİHİ »
BİLİNEN SÜLALELER VE SOYADLARI: »
ALPAGUT BELDESİNDE BULUNAN RESMİ KURUMLAR VE KISA TARİHÇELERİ(FOTOĞRAFLARLA) »
GEÇMİŞTE VE GÜNÜMÜZDE ORTAK KULLANIMA AÇIK TESİSLER(FOTOĞRAFLARLA) »
ALPAGUT ARAZİ SULAMASI VE DÖNEMLERİ »
TÖRENLERİ »
ALPAGUT MERKEZ VE SAHASINDA BULUNAN TARİHİ YERLER VE ESERLER(FOTOĞRAFLARLA) »
BİR KISMI HALEN KULLANILAN OTANTİK EŞYALAR »
ALPAGUT ARAZİ DAĞILIMI »
ALPAGUT SINIRLARI İÇİNDE TARLA-BAHÇE VE BAĞ GRUBU MEVKİ İSİMLERİ »
ALPAGUT DAĞ YOLU VE DAĞ GRUBU MEVKİ İSİMLERİ »
ALPAGUT SINIRLARI İÇİNDE; YERLEŞİM ALANI DIŞINDAKİ ÇEŞMELER(FOTOĞRAFLARLA) »
BELDE`DE KULLANILAN İLENÇ VE BED-DUA DEYİMLERİ »
ÖZLÜ SÖZLERİ: »
»
DALLI MUSTAFA"NIN "ALPAGUT" KONULU ŞİİRLERİ: »
ALPAGUT KÜLTÜRÜNE ÖZEL TÜRKÜ VE İLAHİ SÖZLERİ: »
ALPAGUT BELDESİNDE YETİŞTİRİLEN MEYVELER VE FOTOĞRAFLARI: »
ALPAGUT BELDESİ`NDE YETİŞTİRİLEN SEBZELER VE FOTOĞRAFLARI »
BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE YÜCE ALLAH`TAN RAHMET, TÜM MİLLETİMİZE VE YAKINLARINA BAŞ-SAĞLIĞI DİLİYORUZ... »
YAŞANMIŞ ALPAGUT HİKAYELERİ: »
MERHûM VE MERHûME ALPAGUTLU"LARA BİR FÂTİHA OKUYALIM...(MEZARLIK KİTABE LİNKLERİ)GÜNCELLEME: 29 EKİM 2012 »
»
»
»
(ESYO)ESKİŞEHİR SİVİL YEREL OLUŞUM DUYURULARI »
ÂMATLARIN (AHMETLER) HOCA DİYE BİLİNEN HACI HASAN EFENDİ: »
»
Alpagut.org Mail Grubu »
Ziyaretci Sayısı : 291941

alpagut.org sitesinin yapım ve tüm yayın masrafları 2005 yılından bu yana Mustafa SUNA(DALLI MUSTAFA) tarafından karşılanmaktadır. alpagut.org adı Mustafa SUNA adına tescillidir..>

 

ALPAGUT VE ALPAGUTLU`LARDAN 2006 YILI HABERLERİ:

Mehmet AŞICI (Belediyeci) (26.05.2006 11:48:36):

Bu sitede ilk mesajım. Mustafa SUNA hocamla çalışmaların başladığı ilk günden beri irtibat halinde olduğumuz için sitenin içeriği hakkında daha detaylı bilgilere sahip oldum. Alpagut havasını sürekli soluyan ve bu güzellikler içerisinde yaşayan biriyim. Tanımayanlar için açıklamak gerekirse; ben ismimin yanında da belirttiğim gibi belediyeciyim yani Alpagut belediyesinde yazı işlerinde görevliyim. Beldemiz nüfusuna kayıtlı dört Mehmet AŞICI bulunmaktadır. Nasip olursa bundan sonra beldemizden haberleri yazmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur. Saygılarımla…

*26-27-28 Mayıs tarihlerinde Ahmet MUTLU’nun (Emin çavuş Ahmet) oğlu Hakan ile Mehmet TUTAN’ın (Çırak Mehmet ) kızı Nimet’in düğünü vardır. Bu gün Cuma namazından sonra Düğün yemeği verilmektedir. Allah mesut ve bahtiyar etsin…

*23.05.2006 Salı günü Muzaffer ARSLAN’ın annesi Emine ARSLAN (merhum çavuş mehmet’in eşi)vefat etmiştir.

*Mesajı yazdığım bu gün yani 26.05.2006 tarihinde Cemal AKKAR’ın( kütükte Mehmet olarak geçer) eşi Alime AKKAR vefat etmiştir. Allah (C.C)rahmet eylesin. Vefat edenlere Allahtan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar dileriz.

{( Mehmet AŞICI kardeşimiz İnşaAllah bundan böyle Alpagut Beldemizden; --dışarıdaki Alpagutlu kardeşlerimizce sıkça dile getirilen; Beldelerinden haberdar olma istekleri doğrultusunda -- haberler geçmeye devam edecek. Bu görevi gönüllü üstlenmiş bulunuyor. "Kendisinden Allah razı olsun" der, başarılar dileriz. ( M. SUNA)

*Haber: Mehmet AŞICI (Belediyeci) (30.05.2006 13:31:03):

Beldemiz Sulama Kooperatifi olağan genel kurul toplantısı 27 mayıs 2006 cumartesi akşamı Belediye Yemekhanesinde yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri belirlendi. Hasan TONGUR 1(bir) yıl süreyle yeniden kooperatif başkanlığına seçildi. Beldemiz için hayırlı olmasını dileriz.

*Alpagutlu ve Alpagutluları sevenler, dört haziran 2006 pazar günü, Kızıltepe mevkiinde, ASYAD tarafından organize edilen şölende buluştu. İlk defa düzenlenen şölene uzaktan-yakından bir çok Alpagutlu ve Alpagutluların dostları katıldı. Gençler ve çocuklar, büyüklerinin çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdikleri, bir çok hatıralarla yüklü dağ arazilerini tanımış; orta ve üst yaş gurubu da yıllarını geçirdikleri, bir zamanların geçim kaynağı olan bölgelerdeki hatıralarını tazelemiş oldular. Katılımcılar bir sonraki sene böyle bir buluşmanın Mahal mevkiinde yapılması dileklerini dile getirdiler. (M. Suna) ) Not: Şölen ile ilgili fotoğraflar fotoğraf albümümüzde yayındadır.

*Mehmet AŞICI (belediyeci) (09.06.2006 13:48:38):

09-10-11 Haziran 2006 tarihlerinde Mehmet GÖKCE’nin oğlu Mustafa ile M.Ali ALP’in (Beldemizde Emekli Ali diye bilinir ) kızı Aysun’un düğünü vardır. Bu gün Cuma namazından sonra Beldemizde Düğün yemeği verilmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri düğün Eskişehir’deki evlerinde devam edecektir. Allah mesut ve bahtiyar etsin…(Biz de yeni evlenen kardeşlerimize ömür boyu mutluluklar dileriz. M.SUNA)

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (14.06.2006 09:14:05):

17-18 Haziran 2006 tarihlerinde Mehmet TUNÇ’un (Eskişehir’de ikamet eden Havsal Mehmet) oğlu İlhan ile Kamil UYSAL’ın (Ese Kamil) kızı Çiğdem’in düğünü vardır. Kız evi Alpagut’ta, oğlan evi Eskişehir’de olup, Cumartesi ve Pazar günleri düğün evlerinde yapılacaktır. Allah mesut ve bahtiyar etsin… (Biz de yeni evlenecek olan gençlerimize Yüce Allahtan ömür boyu mutluluklar niyaz ederiz. M.SUNA)

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (22.06.2006 11:48:25):

24-25 Haziran 2006 tarihlerinde Küçük Ahmet DEĞİRMENCİ’nin ( Ahmetlerin Ahmet) oğlu Erkan’ın düğünü vardır. Kız evi Denizli’de olup, Perşembe ve Cuma günleri düğün Denizli’de, Cumartesi ve Pazar günleri Alpagut’da oğlan evinde yapılacaktır. Allah mesut ve bahtiyar etsin… ( Biz de, evlenecek gençlere Yüce Allahtan ömür boyu mutluluklar niyaz ederiz. M. SUNA.)

* Mehmet AŞICI (belediyeci) (28.06.2006 14:38:38):

01-02 Temmuz 2006 tarihlerinde beldemizde Ahmet GÜNGÖR’ün (Kahya Ahmet) oğlu Muhammet ile İsmail ALTINEL’in (Elektrikçi İsmail) kızı Vildan’ın düğünü vardır. 30 Haziran Cuma günü Düğün yemeği verilecektir. Allah mesut ve bahtiyar etsin…

*02 Temmuz 2006 Pazar günü Eskişehir’de Ali SAAT (Raşit Ali) çocuklarına sünnet düğünü yapacaktır. Allah sağlıklı ve hayırlı ömürler nasip etsin… (Biz de aynı dileklerle evlenen gençlere hayırlı geçim ve ömür boyu mutluluk, sünneti olan yavrularımıza da hayırlı ömürler niyaz ederiz. M.SUNA)

* SÜLEYMAN ALTIN (ASYAD YÖN.KUR.BAŞK.) (13.07.2006 11:40:58):

05-06 Ağustos2006 tarihlerinde Eskişehir Güllük Mah.Yüzügüllü sk.No:13 adresinde Hüseyin BAYRAK`ın(Bayrak Hüseyin) oğlu Mehmet BAYRAK`ın evlenme düğünü vardır.Allah mesut ve bahtiyar etsin.Ömür boyu mutluluklar...Tel:0222 3231026 (Bizde, evlenen gençlere ömür boyu mutluluklar niyaz ederiz.)

* SÜLEYMAN ALTIN (13.07.2006 11:31:38):

22-23 Temmuz 2006 tarihlerinde Eskişehir İlinde Hasan GEZEN (Kaya Mehmet`in oğlu) çocuklarına sünnet düğünü yapacaktır.Allah sağlıklı ve hayırlı ömürler nasip etsin. (Biz de, sünnet olan küçüklere; Yüce Allahtan büyük düğünlerini de nasip etmesini niyaz ederiz.)

* SÜLEYMAN ALTIN (13.07.2006 11:29:05):

22-23 Temmuz 2006 tarihlerinde Eskişehir Esentepe mah.Mehmetcik Sk.No:1 adresinde Cemil MUTLU(Sait Ramazanın oğlu) çocuklarına sünnet düğünü yapacaktır. Allah sağlıklı ve hayırlı ömürler nasip etsin. (Biz de, sünnet olan küçüklere, yüce Allahın büyük düğünlerini de nasip etmesini niyaz ederiz.)

*SÜLEYMAN ALTIN (22.07.2006 11:32:28):

29-30 Temmuz 2006 tarihlerinde Eskişehir Esentepe Mah.Çakar Sk.No:16 adresinde Merhum Mehmet Çakırlı`nın oğlu Ahmet Çakırlı(Çakıra Ahmet) nın çocuklarına sünnet düğünü yapacaktır.Allah sağlıklı ve hayırlı ömürler nasip etsin.Tel:0222 322 83 99 (Biz de, sünnet olan küçüklerimize Yüce Allahın, büyük düğünlerini de göstermesini niyaz ediyoruz.)

*Mustafa SUNA (12.08.2006 13:44:48):

Rahmetli Mustafa KILIÇ (İzzet Mustafa) ın Oğlu Mehmet Ali KILIÇ (İzzet Mehmet Ali) 12.08.2006 (Bu gün) hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi Alpagut Belde mezarlığına defnedilmiştir. Mehmet Ali Arkadaşımıza Allahtan rahmet, geride kalanlarına Sabırlar niyaz ederiz..

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (18.08.2006 11:47:59):

Ağustos 2006 döneminde Beldemizden askere gidecek olan 1986 tertip gençlerimiz 22 Ağustos Salı sabahı beldemizden uğurlanacak. Geleneğimiz üzere Pazartesi akşamı askerlerin evleri halkımızca ziyaret edilerek onlara moral verilecek. Allah bütün askerlerimizin hakkıyla ve hayırlısıyla vazifelerini yapıp sevenlerine kavuşmalarını nasip eylesin. Hepsine hayırlı teskereler..

1986/3 Tertipler : Ayhan ÇAKIRLI, Ömer BAĞCI, Hüseyin TUNÇ, Recep ÇELİK, Ahmet TUTAN, Halit AVCI, Özkan SEÇER, Mehmet GEZEN, Osman GÜMÜŞ, İbrahim AKIN, Hasan ARSLAN, Hasan Hüseyin EVRENSEL, Erdoğan ELEVLİ, Fatih SUNA, Mehmet AKKAR, Mehmet YILMAZ, İdris TAŞDEMİR.

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (06.09.2006 14:07:19):

Beldemizde her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen “AHMETLER HOCA’YI ANMA VE ŞÜKÜR DUASI” programı 10 Eylül 2006 Pazar günü halkımız ve misafirlerin katılımıyla düzenlenecektir. Çevre köyler, beldeler ve şehirde gerekli yerlere ilan asılmış olup, herkes davetlidir.

*09-10 Eylül 2006 tarihlerinde Mehmet ÇAKIRLI’nın (Çakra Mehmet) oğlu Ali ile Arif AVGIN’ın ( İmam Arif ) kızı Tuğba’nın düğünü vardır. Düğün her iki ailenin Eskişehir’deki evlerinde yapılacaktır. Allah mesut ve bahtiyar etsin…

*Alpagut Tarımsal Sulama Kooperatifimiz çalışmalarına devam etmekte olup, yoğun girişimler sonucu hibe olarak D.S.İ. Eskişehir’den alınan 250’lik Elektrik trafosu 05 Eylül 2006 Salı günü beldemize getirilmiştir. Yine hibe yoluyla yapılacak olan Yüzlerce milyarlık ( yüzlerce bin YTL lik) tutarındaki kapalı damlama sistem sulama projesi sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Bu sistem sayesinde Alpagut sulaması çok büyük mesafe katederek Orta Sakarya vadisinin örnek bir beldesi haline gelecektir.

*Mustafa SUNA:

Beldemizde her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen “AHMETLER HOCA’YI ANMA VE ŞÜKÜR DUASI” programı 10 Eylül 2006 Pazar günü halkımız ve misafirlerin katılımıyla yapıldı. Çevre köyler, beldeler ve şehirden misafirler katıldı. Bilhassa ana-babası Alpagutlu olup uzun yıllardır Alpagut a gelmeyen Alpagutluların bu proğrama katılması dikkat çekti. Proğram Mihalgazi Müftüsünün duasıyla sona erdi. Davete katılanlara, kılınan öğle namazının ardından etli pilav ve hoşaf ikram edildi.

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (11.10.2006 09:57:06):

Beldemizde kış hazırlıkları bütün hızıyla devam ediyor. Tarhanalar, salçalar yapıldı, cevizler toplandı, konserveler yapılmakta. Diğer taraftan son günlerini yaşayan yaz sebzeleri arazilerden temizlenerek yerine kış sebzeleri (soğan, ıspanak, marul vb.) ekilmekte, dikilmekte. Yaz meyvelerinin sonuncusu NAR; özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla Alpagut Beldemizin ekonomik hayatında önemli bir yere sahip. Bu yıl içinde basında yapılan haberler sayesinde önemini daha da artırmış durumda. DİMES gibi meyve suyu şirketlerinin beldemize gelmesi bu haberi ispatlar nitelikte. Evet, Nar Alpagut’un bir nevi incisi olmuş ve sezon itibariyle halkımız tarafından toplanmaya başlamış durumda. Toplam ürünün yüksek beklendiği bu yıl sezon başı itibariyle 1 kg Nar fiyatı 1 (bir) YTL

*Mehmet AŞICI (Belediyeci) (11.10.2006 09:54:03):

Onbir ayın sultanı Ramazan… Beldemizde Ramazan halkımızın yoğun iş temposuna rağmen en güzel şekilde idrak edilerek yaşanmaya çalışılmakta; komşular akrabalar iftar davetleri vermekte, gündüzleri ve gece teravih dolayısıyla kahvehaneler kapanmakta eski güzel geleneklere de uyularak Ramazan coşkulu bir şekilde icra edilmekte. Beldemizde geçen yıl olduğu gibi bu yılda belediyemiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ve gelen misafirlere sıcak iftar yemeği verilmektedir.

* ALPAGUTLULAR SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİN 11/11/2006 CUMARTESİ SAAT:20.00 DE LOKALDE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL(SEÇİM) YAPILACAKTIR.TÜM ÜYELERİN KATILMASINI RİCA EDERİZ.YÖNETİM KURULU ADINA SÜLEYMAN ALTIN.

*Alpagut tan Ankara ya nar götüren Ankara parça arabası Ali AKKAR (Gabak Ali nin Kargo) Sulukarağaç ın altında kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Mehmet İKİZ (Ekiz Memet) e Allah tan rahmet acılı Ailesine sabırlar diliyoruz. Ailesi ve Alpagut halkının başı sağ olsun. Ayrıca kazada yaralanan Ali GÜNER (Hekim Ali) ve Ali TOMURER e de (Yolcu Ali) acil şifalar diler, geçmiş olsun dileklerimi iletirim. Ali İhsan TONGUR Atatürk İlköğretim Okulu Memuru.

* Ramazan, Bayram derken Hac mevsimi de geldi. Bu yıl Beldemizden 3 aile ( Mehmet TUTUCU ve ailesi, Bahattin ERTUĞRUL ve ailesi, Büyük Hasan Hüseyin ÇETİN ve ailesi) Hac’ca gidecek olup, 12 KASIM PAZAR günü öğlen Alpagut`ta HACI PİLAVI vardır. Allah kabul eylesin… Mehmet AŞICI *Mehmet AŞICI (belediyeci) (23.11.2006 16:55:58):

20 Kasım 2006 Pazartesi günü Mihalgazi İlçe Müftülüğü tarafından Beldemizde (Alpagut) bayanlara yönelik Kur’an Kursu açılmıştır. Belediye hizmet binasının üst katında hafta içi hergün 13.00-17.00 saatleri arasında Bayan kardeşlerimize müfredat çerçevesinde gerek Kur’an-ı Kerim öğrenme, gerekse dini bilgiler Müftü, Vaiz ve Kurs hocası tarafından en güzel şekilde öğretilmektedir. Allah emeği geçenlerden razı olsun ve muvaffak eylesin…

* 26 Kasım 2006 tarihinde Rasıh TURHAN`ın(Cebeci Rasıh) oğlu Selçuk ile Ramazan GÜLER`in(Kahya Ramazan) kızı Fatma`nın düğünleri vardır. 24 Kasım Cuma günü öğlen düğün yemeği verilecektir. Lütfi ÖREN.

*Alpagut Sulama Kooperatifi başkanlığının yoğun çalışmaları sayesinde 05-2204-6598 sayılı Kırsal kalkınma yatırımları destekleme projesi adı altında hibe programı kazanılmıştır. Bu proje ile köyde açıkta su kanalı kalmayacaktır. Kapalı sistemle uzaktan kumandalı yağmurlama veya damlama şeklinde sulama olacaktır. Proje dünya bankası tarafından karşılanacaktır. Alpagut’ u 100 sene ileriye götürecek olan bu proje Alpagut halkına hayırlı olsun. Çalışmalar başlamıştır. Hasan TONGUR Alpagut Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı.

*Mehmet AŞICI (06.12.2006 09:49:07):

Beldemizden kutsal topraklara yolculuk bugün(06.12.2006) başladı. Beldemiz hacı adayları bu yıl iki kafile halinde hacca gidiyor. İlk kafile (Mehmet TUTUCU ve ailesi, Hasan Hüseyin ÇETİN ve ailesi) bugün sabah saat 08.30`da beldemizden dualarla uğurlandı. Aldığımız bilgiye göre diğer kafile (Bahattin ERTUĞRUL ve ailesi) kurban bayramına 8-10 gün kala yolculuğa çıkacaktır.

*Mehmet AŞICI (26.12.2006 10:09:12):

Beldemiz halkından Mehmet oğlu Ali SANDIKÇI (Arap Ramazanın Kayınpederi) 25.12.2006 Pazartesi günü Ankara’da vefat etmiş olup, cenaze bugün (26.12.2006 Salı günü) Alpagut’ta defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar dileriz. (Biz de Ali Ağabeyimize Allahtan rahmet, geride kalanlarına sabırlar niyaz ederiz. M. SUNA)

*ALPAGUTLULAR SOSYAL KÜLTÜREL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (ASYAD)

E S K İ Ş E H İ R

Değerli Alpagutlular:

Derneğimizin 18 Kasım 2006 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda, Yönetim Kuruluna İbrahim KARAGÖZ, Akif UYSAL, Halil CEBECİ, Fahri TUNA, Hüseyin AYDOĞDU, Mustafa KARA ve Osman ÖZTÜRK seçilmişlerdir.

Bizler derneğimizi daha iyi günlere taşımak için çalışacağız, birlik ve beraberliğe yönelik çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bu amaçla ilk olarak kurumsal telefon aboneliğine geçtik. Üyelerimizin cep telefon numaralarını aldık ve ilk olarak kurban bayramlarını ve yeni yıllarını mesajla kutladık. İleride doğum günlerini ve kandillerini de kutlayacağız. Alpagutluların düğün günlerini ve önemli diğer bilgilendirmeleri bununla yapacağız.

Bu çalışmamızı tüm Alpagutlulara yaygınlaştırmak istiyoruz. Bunun içinde Alpagutluların cep telefon numaralarına ihtiyacımız bulunmaktadır. Alpagut’ta, Türkiye’nin veya Dünyanın neresinde oturuyor olursanız olun bizim 0 533 355 76 75 numaralı cep telefonumuza mesajla veya asyad-26@hotmail.com internet adresimize e-mail ile isim ve soyadınızı, cep telefon numaranızı ve adresinizi belirtirseniz memnun oluruz.

Bilgilerinizi ve katılımlarınızı rica ederim.

İbrahim KARAGÖZ
Dernek Başkanı.

Adresimiz:

Esentepe Mahallesi
Eğitimciler Caddesi No: 120 /A
ESKİŞEHİR

İnternet Adresimiz:

asyad-26@hotmail.com

Telefonlarımız :
Lokal : 0 222 323 99 29
Gsm : 0 533 355 76 75

*Mehmet AŞICI (belediyeci) (10.01.2007 09:20:57):

Ben sitedeki ilk mesajımda Alpagut’ta sürekli yaşayan biri olarak tanıtmıştım kendimi ve elimden geldiğince buradan haberler yazmaya çalışacağımı bildirmiştim. Başladığımız günden beri imkanlarımız ölçüsünde aynı ciddiyetle sizlere Alpagut haberlerini ulaştırmaya çalışıyorum. İnşallah faydalı olmuşuzdur. Takip edebildiğim kadarıyla sitenin değişik şehirlerden ziyaretçileri bulunmakta ve bizlerden daha fazla, daha güzel çalışmalar beklemektedirler. Mustafa abi (Mustafa SUNA) bu konuda büyük gayret sarfetmekte, bizlerde çorbada tuz misali azda olsa Alpagut esintileriyle sizleri memnun etmeye çalışmaktayız. Umarım bizlerden uzakta Alpagut hasreti çeken, yada Alpagut’u her yönüyle tanımak isteyen bütün ziyaretçilerimizin istifadesine vesile olmuşuzdur. Yeni bir yıla başlarken bu düşüncelerle bütün Alpagutlular ve site ziyaretçilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

* ALPAGUT BELDEMİZDE 2006 YILI İÇİNDE EVLENENLER:

*Bahtiyar ÖZTÜRK (Cengiz Mumcu’nun yeğeni) & Hatice ÇELİK (Hüseyin Çavuşun torunu)

*Mehmet KABAK (Mayet Yaşar’ın oğlu) & Özgül TAŞDEMİR

*Mustafa TAŞDELEN (Yaşar TAŞDELEN’nin oğlu) & Neslihan TETİK

*Hakan KARA (Eski Sağlık Memuru) & Gurbet ÇATALKAYA

*Hakan MUTLU (Emin Çavuş Ahmet’in oğlu) & Nimet TUTAN (Çırak Mehmet’in kızı)

*İlhan TUNÇ ( Havsal Mehmet oğlu) & Çiğdem UYSAL( Ese Kamil’in kızı)

*Mustafa GÖKCE (Mehmet GÖKÇE’nin oğlu) & Aysun ALP (Emekli Ali’nin kızı)

*Özgür DENKCAN & Nagihan GÖK (Kabak Mustafa(Mustafa GÖK) kızı)

*Ramazan ZORLU (Mehmet ZORLU’nun oğlu) & Nurdan CEBECİ (Hocaların Hüseyin’in kızı)

*Muhammet GÜNGÖR (Kahya Ahmet’in oğlu) & Vildan ALTINEL (Elektrikçi İsmail’in kızı)

*Sezayi YILMAZ & Gülşen ERTUĞRUL (Muharrem Bahattin’in kızı)

*Halit AVCI (Hatıp Ali’nin oğlu) & Gülsüm AVCI (Hatıp Mehmet’in kızı)

*Erhan ÇELİK (Haceli Ramazan’ın oğlu) & Canan GÖKTEPE

*Barış KILINÇ & Emel ERDEN (Sağlık Ocağı Hemşiresi)

*Önder MUTLU (Ziya MUTLU’nun oğlu) & Vildan ÖZDEMİR *Mehmet CAYMAZ (İmnes Hasan’ın oğlu) & Özlem YAMAN

*Mehmet Ali MUMCU (Küçük Yaşı Ali’nin oğlu) & Naile ÇAKIRLI (Çakıra Osman’ın kızı)

*Mehmet OSKAL ( Osman İbrahim’in oğlu) & Aliye AKKAR (Kabak Kazım’ın kızı)

*Selçuk TURHAN (Cebeci Rasıh’ın oğlu) & Fatma GÜLER (Kahya Ramazan’ın kızı)

*Hasan GÖK (Kabak Hasan) & Asalet CİN

ALPAGUT BELDEMİZDE 2006 YILI İÇİNDE VEFAT EDENLER:

*Halit AVCI (Hatıp Halit)

*Ali KAVLAK (Pınarcı Ali)

*Hüseyin KOCAKABAK (Kasap Hüseyin

*Emine ÖRÜCÜ (Koca Mustafa’nın eşi)

*Mehmet AYDOĞDU (Ali Çavuş Mehmet)

*Kamil SEÇER (Tenekeci Kamil)

*Hasan Hüseyin EVRENSEL (Urşan Katip)

*Afife TAŞDELEN (Höslöman Süleyman’ın Annesi) *Emine ARSLAN (Merhum Çavuş Mehmet’in eşi)

*Alime AKKAR (Kabak Cemal’in eşi)

*Ayşe ELEVLİ (Kelem Hasan Hüseyin’in eşi)

*Hafize ÇAKIRLI (Merhum Çakıra Mustafa’nın eşi)

*Mehmet İKİZ (Ekiz Abdullah’ın oğlu) *Emine SİRMEN (Merhum Hüseyin Bakkalın eşi

*Havva KOCA ( Ali KOCA’nın eşi)

*Ali NAZİK (Sofu Ali)

*Mustafa YAŞAR (Bekir Mustafa) *Ali SANDIKÇI (Büyük Hacamet Ali)

ALPAGUT BELDEMİZDE 2006 YILI İÇİNDE DOĞAN ÇOCUKLAR:

*Reyhan AKKAR (Ahmet kızı- Kabak Kazım’ın torunu)

*Ayşe YÜCEL ( Mevlüt kızı- Küçük Kadı Ahmet’in torunu)

*İbrahim ÇAKIRLI (Hüseyin oğlu- Çakıra İbrahim’in torunu)

*Mehmet BOZKURT (Ali oğlu- Kadı Mehmet’in (Hacı Kadı) torunu)

*Gülsen Eşik (İbrahim kızı- Karaların Nuri’nin torunu)

*Hasan KISA (Mehmet oğlu- Molla Hasan’ın torunu)

*Ali Kaan MUMCU (Erkan oğlu- Küçük Yaşı Ali’nin torunu) *Behiye KABAK (Mehmet kızı- Mayet Yaşar’ın torunu)

*Veli Özkan TORAMAN (H.Hüseyin oğlu- Merhum Karamet Ali’nin torunu

* (Mehmet Kardeşimizden Allâh razı olsun. Zaten amacımız çalışmalarımızda azami katılım sağlamak; yani, sitemizi "Bizlere" mal etmek."Ben" değil; "Biz" anlayışıyla hareket edildiğinde her çalışmanın; daha güzele, daha mükemmele doğru gideceği muhakkak.. M.SUNA) 
 


FaceBook ta paylaş
BAŞA DÖN